Immortal Gaming
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ASM showoff

2 posters

Go down

ASM showoff Empty ASM showoff

Pisanie  Teo17 Pią Paź 07, 2011 7:41 pm

Jest to temat, w którym możesz zaprezentować to, co kiedykolwiek zrobiłeś używając ASM'u.



Jest to rzecz, którą udało mi się zrobić ponad pół roku temu. Nie znałem jeszcze ASM'u, ale użyłem paru niedocenionych bloków/sprite'ów, które były na SMWC, skombinowałem je ze sobą, i powstało coś właśnie takiego, jak na mapie świata SMB3. Smile Jako, że nie znałem ASM'u, było to dosyć niewydajne, jedna sekcja = jeden poziom, a do tego gdy Mario wchodzi do komina, nie ma animacji Mario wchodzącego do komina. Nigdy tego nie używałem, ale ulepszoną wersję mogli byśmy wprowadzić do naszego collaba. Z moją teraźniejszą wiedzą, raczej umiałbym to ulepszyć, i to dosyć mocno ulepszyć, i jeśli się podoba, mogło to by być użyte. Smile
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

ASM showoff Empty Re: ASM showoff

Pisanie  Wormer21 Pią Paź 07, 2011 7:52 pm

Fajne, ale mam małe pytanie. Gdyby Mario wszedł normalnie do rury to by go nie przeniosło do innej mapy? Czy te teleportujące bloki służą do przenoszenia na inną mapę?
Wormer21
Wormer21

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 27
Skąd : Sprzed kompa

Powrót do góry Go down

ASM showoff Empty Re: ASM showoff

Pisanie  Teo17 Pią Paź 07, 2011 8:01 pm

Tak jak mówiłem, nie znałem wtedy ASM'u, więc po prostu użyłem ogólnodostępnych bloków. Tak naprawdę, początki tych rur to są najzwyklejsze bloki, które po prostu robią tak, że Mario wychodzi z poziomu i wraca na mapę świata; są one identyczne jak Side Exit Sprite. Za to pod rurami są specjalne niewidzialne bloki, które zmieniają pozycję Mario na mapie świata, czyli np. Mario w poziomie dotyka tych bloków, i teraz na mapie świata jest w innym miejscu, i jeśli wyjdzie z poziomu, może się zobaczyć w tym miejscu. To są właśnie te "niedoceniane" bloki, o których mówiłem. Ten sam typ (tyle, że starsza wersja) była użyta w TSRPR, w tym dodatkowym poziomie świata jaskiniowego "Crashlanded Castle", to w ten sposób po wyjściu z tego poziomu mogłeś znaleźć się na tej różowej mapie "Thirdspace, trzeciego wymiaru". Już i tak używam ich w MLT, ale w innym i bardziej dramatycznym i ciekawszym miejscu. Tak, to część tego mojego biegu wydarzeń w MLT. Dużo emocji podczas przerywników (cutscenes). Cool
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

ASM showoff Empty Re: ASM showoff

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach