Immortal Gaming
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

3 posters

Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Teo17 Pon Paź 10, 2011 6:42 am

Tak więc, collab został rozpoczęty. Trzeba przedyskutować jeszcze pare spraw, więc musimy się sprężyć.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Zapisy do poziomów Pierwszego Świata odbędą się:

19 Listopad, 2011 (Sobota) 12:00


Powinna się jeszcze pojawić druga data zapisów, ale to o wiele później. O co chodzi? Mianowicie, aby sprawdzić co umiemy i nie męczyć się na samym początku, najpierw zostaną otworzone zapisy do pierwszego świata, a jakiś czas później, zapisy do pozostałych światów. Ważna rzecz: gdy zapisy do poziomów pierwszego świata zostaną otwarte, nie możesz zamówić więcej niż jeden poziom!!! W między czasie mapa świata powinna być skończona, i będzie można sobie wypatrzeć poziom. Aby zamówić sobie poziom, należy napisać w temacie twojego poziomu cokolwiek. Napisałeś w temacie - poziom jest twój.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Puzzle:
Dobrze wiemy, że chciałbyś, aby twój poziom był interesujący, i bardzo się z tego cieszymy, lecz nie powinieneś przesadzać, gdy robisz puzzle. Zawsze miło jest zrobić coś krótkiego, ciekawego, ale bez przesady. Jeżeli masz zamiar kazać graczowi nieść 3 razy przez cały poziom przycisk lub trampolinę, dziękujemy, lecz nie przyjmujemy puzzli tego typu. Jeżeli natomiast używasz ASM'u albo kreatywnych sposobów na tworzenie puzzli, (np. bloki kontrolowane poprzez przełącznik ON/OFF) zawsze jest to mile widziane w twoim poziomie.

Smocze Monety (Dragon Coins) oraz Midway Point:
Upewnij się, że posiadasz 5 smoczych monet w twoim poziomie. Ukryj je w sprytnym miejscu, lecz adekwatnie do bieżącego świata, w którym znajduje się twój poziom by nie były schowane zbyt trudno. Pamiętaj też, by umieścić Midway Point, dzięki któremu gracz będzie mógł rozpocząć poziom od połowy zaraz po śmierci Mario. Postaraj się wstawić go po środku poziomu - nie za blisko początku, nie za blisko końca.

Długość Poziomów:
Aby zagwarantować graczowi pełnię przyjemności, pamiętaj, by długość twoich poziomów nie była za krótka ani za długa. Upewnij się, że poziom nie posiada mniej niż $10 screenów, oraz nie posiada więcej niż $1F screenów. Długość poziomów jest bardzo ważna - poziom nie powinien zająć mniej niż 200 sekund SMW, lub więcej niż 500 sekund SMW.

Dinozaur Yoshi:
Ten zwierzak będzie wykorzystany pod koniec dodatkowego świata, więc nie umieszczaj go w twoim poziomie. Inaczej dodatkowy świat stanie się niepotrzebny oraz bezużyteczny.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Muzyka:
Do Produkcji SMW: Immortal Gaming stworzone są ścieżki dźwiękowe skomponowane przez naszych Polskich Użytkowników. Jeżeli chcesz wybrać muzykę do swojego poziomu, wybierz piosenkę z listy piosenek, które zostały skomponowane. Nie możesz używać ścieżek dźwiękowych z innych gier. (np. SMB3) Chcielibyśmy, by muzyka skomponowana do tego hack'a była autentycznie stworzona przez Polaków. Przyniesie to więcej oryginalności, gdy hack zostanie skończony.

Grafiki:
Grafiki będą rysowane do tej gry przez naszych użytkowników. Jeżeli nie posiadasz grafiki odpowiedniej dla ciebie, możesz ją narysować, albo poprosić kogoś, by narysował ją dla ciebie. Teraz pare zasad:

- Jeżeli rysujesz FG, użyj palety 2.
- Jeśli tworzysz BG, skorzystaj z palety 3.

Nie powinieneś używać grafik z innych gier.

ASM:
Jeżeli chciałbyś urozmaicić swój poziom używając ASM'u, zawsze możesz skorzystać ze źródeł na SMWC, Immortal Games, i każdych innych miejsc. Pamiętaj, by ASM, którego używasz ulepszał twój poziom, a nie komplikował go.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Gdy twój poziom jest ukończony i zaakceptowany:
Jeżeli ukończyłeś swój poziom i został on zaakceptowany, wyślij do mnie (Teo17) wszystkie potrzebne pliki, tj.:

-Plik .mwl
-Pliki ExGFX (.bin), jeżeli użyłeś grafiki, która nie była w BaseROM
-Pliki stron Map16 (.map16), czyli wszystkie strony Map16, które zmodyfikowałeś
-Pliki ASM (wszystkie kody ASM, których użyłeś w poziomie, jeśli ich w ogóle użyłeś)
-Rzeczy takie jak np. Tekst Message Box'ów, których użyłeś w poziomie.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowując, mam nadzieję, że wszystkie zasady regulaminu zostały przeczytane. Pamiętaj, by informować nas o stanie twojego poziomu przynajmniej raz w tygodniu w temacie twojego poziomu. Powodzenia z tworzeniem poziomów oraz pomocą przy tworzeniu gry, wszyscy na ciebie liczymy! Wink


Ostatnio zmieniony przez Teo17 dnia Pią Lis 18, 2011 4:39 pm, w całości zmieniany 5 razy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Luigi370 Sro Paź 19, 2011 1:46 pm

Zastrzeżenie!
Ja MUSZĘ użyć piosenek z 3 DKC, i jendej piosenki skomponowanej przez użytkownika SMWC. One najbardziej pasują do moich poziomów. Jeżeli nie będę mógł ich użyć to przeniosę poziomy do innego hacku.
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Teo17 Sro Paź 19, 2011 2:29 pm

Niestety nie wiem, czy to będzie możliwe. Zawsze możesz także poprosić kogoś, by skomponował utwór dla ciebie, albo sam go skomponować, by pasował do twoich poziomów. Jak narazie jeszcze planujemy różne rzeczy, ale zgaduję, że będzie można zmienić pare rzeczy w przyszłości. Jak narazie, spróbujmy zobaczyć na ile stać Polaków z takimi zasadami. Muzyka do poziomów będzie wybierana pod koniec tworzenia. Jeżeli zamierasz wybrać muzykę do poziomu, pare ludzi w niego zagra, i jeżeli wybrana muzyka naprawdę będzie pasować do poziomu, zobaczymy co się da zrobić. Jednak jeżeli chodzi o grafiki, tutaj raczej nie zmieniamy zasad, gdyż jest to coś, co gracz widzi przez cały czas gdy gra, więc tutaj nie będzie zmian. A zresztą zastanawiałem się jeszcze nad muzyką, gdyż akurat kusi mnie, by użyć paru piosenek z Chrono Trigger, Razz wiec zobaczymy. Smile PS. Znowu zapomniałem zamknąć temat... Razz
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  GlitchMr Czw Paź 20, 2011 3:29 pm

PS. Znowu zapomniałem zamknąć temat...
lol

Ale tak na poważnie, co jest złego w portach. Nawet nie wiem czy zrobimy sensowną ilość CUSTOM muzyki na ten hack, bo nie chcę słuchać w kółko jednego i tego samego. Chętnie bym pomógł, ale nie umiem portować.

A tak na poważnie, według mnie wystarczy w zupełności nie używać nadużywanych ścieżek (których słychać pełno w hackach). Zdecydowałem się zrobić krótką listę:

  • Praktycznie wszystko z serii Donkey Kong Country (tak, też część druga i trzecia (zwłaszcza druga))
  • Muzyka z Super Mario All-Stars (nie tyle nadużywana, ale brzmi dziwnie stylem do innych portów na SMWC)
  • Muzyka z Yoshi's Island (zwłaszcza zamek, jaskinia i boss)
  • Muzyka z Touhou
  • Mega Man 2 - Dr. Wily Stage 1
  • Super Mario 64 - Bob-omb Battlefield
  • Super Mario 64 - Dire Dire Docks
  • Cave Story - Running Hell
  • Mario & Luigi: Superstar Saga - Popple Battle
  • CUSTOM - Epic Battle (mogę podejrzewać SMWCP o to...)
  • Mega Man 3 - Snake Man's Stage
  • Mega Man 4 - Final Battle

Oczywiście można do tego pododawać trochę, ale spróbuj coś znaleźć czego nie wymieniłem Smile. Chętnie to dodam do tej listy. Naprawdę, na SMWC jest dużo muzyki tylko praktycznie nikt nie próbuje wykorzystać czegoś innego niż to.
GlitchMr
GlitchMr

Liczba postów : 35
Join date : 06/10/2011
Skąd : Milanówek

http://glitchmr.pl/

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Luigi370 Czw Paź 20, 2011 3:56 pm

Ale jeżeli nie będę mógł użyć tych trzech z DKC to nie wiem co zrobię z muzą.
Chyba każdy powie że muzyka pasuje bo właśnie na podstawie piosenek się wzorowałem.
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Teo17 Pon Paź 31, 2011 1:34 pm

W każdym razie, są pewne zmiany dotyczące najbliższych zdarzeń. Można je znaleźć na początku pierwszego postu.
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Luigi370 Pon Lis 14, 2011 4:19 am

Ja bym chciał zamówić jakiś bo już zrobiłem ale ty mówisz że on był by dobry na góry. Ja tam myślę inaczej. W każdym razie rezerwuję.
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Teo17 Pon Lis 14, 2011 1:21 pm

Dobra, spoko. Dam ci go do pierwszego świata, ale mógłbyś dodać trochę więcej ruin. (w parunastu miejscach po prostu wstawić jakieś kamienne klocki, takie z zamku)
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

-=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=- Empty Re: -=-=-=-=-=-Tworzenie Poziomu (PRZECZYTAJ TO!)-=-=-=-=-=-

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach