Immortal Gaming
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

5 posters

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 7:42 pm

I oto jest temat dla naszego collaboration hack'a poświęcony ścieżkom dźwiękowym. Ludzie będą tu komponować ścieżki dźwiękowe dla poszczególnych poziomów.

Legenda:
Czerwony - Ścieżka Dźwiękowa jest Otwarta!
Niebieski - Praca nad Ścieżką Dźwiękową jest w Toku.
Zielony - Ścieżka Dźwiękowa jest Skomponowana.

Nazwa MapyKompozytor
Główna MapaLuigi370
Lodowa DolinaTeo17
Podziemna ŁąkaLuigi370
Leśne BagnaLuigi370
Wulkany ŚmierciTeo17
Kosmiczna OtchłańLuigi370
Lot Łodzią LatającąLuigi370
Dodatkowy ŚwiatTeo17

Tak więc, praca nad piosenkami do map została ukończona, i zaczynamy teraz większe wyzwanie - komponowanie piosenek do poziomów! Very Happy

Nazwa PiosenkiKompozytor
Zielone WzgórzaLuigi370
Poziom Łąkowy 2Teo17
Ciemna JaskiniaLuigi370
Poziom Zamkowy 1---
Poziom Ruinowy---
Poziom Wodny 1---
Śnieżna KrainaLuigi370

Mam nadzieję, że inni użytkownicy także spróbują swoich sił w komponowaniu. Nie bój żaby, Teo17 nie gryzie! Razz


Ostatnio zmieniony przez Teo17 dnia Pią Lis 04, 2011 4:59 pm, w całości zmieniany 22 razy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Nie Paź 09, 2011 7:44 pm

Sorry ale mam już skończoną podziemną.
bin.smwcentral.net/u/10521/Grassy%2BCave.spc

I leśne bagna zaczynają od początky. Zmienić na niebieski!

Edit:
Podobne do poprzedniego ale jest: bin.smwcentral.net/u/10521/Forest%2Bvalley.spc
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 7:54 pm

Heh, szybko robisz te porty. Smile Ja bym raczej spędził trochę więcej czasu na ulepszaniu ich, ale jest ok. Nie lubię trochę początku i tej części, gdy wchodzi drugi instrument, ale później, gdy nagle wchodzi wiele instrumentów, muzyka jest wspaniała, atmosferyczna, i po prostu extra! Very Happy Nie spodziewałem się tego. Smile Myślę, że powinieneś uciąć pierwsze 15 sekund, albo ulepszyć je trochę. Zanim gracz wejdzie do poziomu, minie jakieś pare sekund, więc nie będzie miał szansy posłuchać tej świetnej części, więc powinieneś to trochę zmienić. Jak narazie ta muzyka jest chyba moją ulubioną. Very Happy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Nie Paź 09, 2011 7:58 pm

Wiesz każda piosenka ma jakieś intro. Nawet te w ASMWCP2. Jak będzie przechodził z levela do levela to odsłucha.
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 8:01 pm

Że tak zapytam, w czym lub jak i czym robisz muzykę? Bo sam chciałbym kiedyś spróbować :d

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 8:04 pm

Hmmm... Nie widziałem jeszcze tej z bagien, więc teraz ją ocenię:

Jest bardzo fajna. Zwięzła, krótka, i słodka krótko mówiąc. Smile Te inne instrumenty są trochę za ciche w porównaniu do bębnów. A tak, to jest ok. Smile Wierzę, że mogą być nawet lepsze. Jak masz czas, zawsze możesz je ulepszyć, i będzie jeszcze lepiej. Mógłbyś dodać jeszcze z instrument do tej piosenki na główną mapę (bębny np.) i było by świetnie. Smile Przy okazji, skoro w tym hack'u ma być ta latająca łódź, a ona zmienia muzykę na mapie na czas lotu, to jeszcze trzeba będzie skomponować do niej muzykę. Smile A co do tego intro, te dwa instrumenty się ze sobą trochę gryzą w tym intro do podziemnej ścieżki, więc myślę, że powinieneś zmienić tą małą rzecz, i będzie gites. Smile A muzykę kiedyś komponowałem w Anvil Studio, (jest tam spoko), później S.N.N. powiedział mi, żebym spróbował w tym F**** Studio, (nie pamiętam nazwy), ale tego nie ogarnąłem, więc chyba wrócę do komponowania w Anvil Studio. Very Happy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Nie Paź 09, 2011 8:06 pm

Ok. Ale powiedz które instrumenty. Które kanały. A i to było FL Studio Wink
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 8:16 pm

FL Studio jest łatwe, sam w nim komponuję kawałki do XVoIR Glory [ALBUM]

Tylko pytam się jednego, jak zapisać pliki z FLS do .spc?

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 8:50 pm

Dziwne, jakoś dziwnie odkleiłem ten temat. Nieważne, znów przyklejony. Smile Co do FL Studio i SPC, pewnie studio tworzy plik MIDI. Jeżeli tak, musisz użyć "TinyMML", i użyć go na tym pliku MIDI. Wtedy otwierasz piosenkę w "MML Editing Tool", robisz w niej poprawki, dajesz instrumenty, robisz looping, i wtedy zapisujesz plik MML jako plik TXT poprzez program MML Editing Tool, albo własnoręcznie zmieniasz nazwę pliku automatycznie zmieniając jego rozszerzenie na TXT. Krótko mówiąc, .MML = .TXT. A przy okazji, ma ktoś jakiś tutorial do FL Studio? Da się do niego wgrać instrumenty z SMW?
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 8:54 pm

Jakbyś je jakoś zripował to wystarczy przeciągnąć na Piano Roll i już masz

Ok, a jak się robi looping itp w tym programie? Bo too many options jest tu, naprawdę...

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 9:11 pm

Spróbuję później. Przy okazji, skoro ten dodatkowy świat ma być taki tajemniczy, to postanowiłem, że użyję do niego jednej ze starych kompozycji, które zrobiłem. (dokładnie: 22 Styczeń, 2011) Myślę, że pasowała by do Dodatkowej Mapy. Pasowała by też może do poziomu, i być może jej jeszcze w poziomie użyjemy, ale jak narazie, myślę, że była by ok na dodatkowej mapie. Niestety znalazłem tylko stary SPC po dziesięciu minutach przeszukiwania komputera, więc będe musiał albo poszukać pliku tekstowego, albo ripnąć to od początku z MIDI.

Tajemnicza Kraina

Mam nadzieję, że się podoba, a zrobiłem ją prawie rok temu. Very Happy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 9:18 pm

Fajnie wyszło, a ja jutro będę próbował z tym całym szaj... eee... muzyką bo dziś to nie ogarniam tych opcji itp

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Wormer21 Nie Paź 09, 2011 9:20 pm

Szybko wam idzie z tą muzyką. Ja tam jestem nieogarnięty z komponowaniem muzyki do SMW. co do portów to są niezłe. Razz
Wormer21
Wormer21

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 27
Skąd : Sprzed kompa

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 9:20 pm

A ja mam jutro tylko 4 lekcje, jak co tydzień, i jest to bardzo mało jak na gimnazjum. Very Happy Tak więc mam dużo wolnego czasu rano i po szkole. Cool Znajdę czas by... ...zrobić poziom do MLT a później zająć się sprawami PSMW:IG. Razz
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 9:23 pm

Ja akurat to mam od 9 do 15 + jeszcze zajęcia od 16-19 [Dużo jak na V kl. S.P co nie?] więc będę po 20 Very Happy

A, wkurza mnie to, że obok Add Reply jest New Thread -,-

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 9:29 pm

Spoko, pamiętam te stare czasy, też czasami miałem długo. Ja mam przerąbane czwartki. Pamiętam, że podobno w środę mówiłem na SMWC, że skończę lekcje o 17:00 w czwartek, ale skończyłem o 14:00 gdyż lekarz zalecił mi zwolnienie się z wysiłku fizycznego w tym dniu. (jupi! Very Happy i za miesiąc ta sytuacja się powtórzy, bo znowu idę do lekarza w czwartek! Very Happy)

Znalazłem ten plik tekstowy z muzyką, tak więc, ocalona. Very Happy
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 9:30 pm

P.S Nie ma gdzieś jakiegoś video-tutoriala z konwertowania z MIDI do .SPC?

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Nie Paź 09, 2011 9:32 pm

Tak się nie da. Jest to tak:

SPC -> MIDI -> MML -> TXT -> SPC

Chociaż można zacząć od MIDI zamiast SPC.
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  DemXiX Nie Paź 09, 2011 9:33 pm

Właśnie mi chodziło o taki proces xd

P.S - Po co z SPC przerabiać na MIDI potem na MML itp. skoro ja chcę z MIDI na MML -> [...] a potem na SPC


Ostatnio zmieniony przez DemXiX dnia Nie Paź 09, 2011 9:35 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Bo Tak)

DemXiX

Liczba postów : 54
Join date : 06/10/2011

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Pon Paź 10, 2011 4:50 am

@Teo17, nawet fajne ale ja bym użył jeszcze conajmniej 2 kanałów i ADSR. Prześlij mi txt PM''em,
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Pon Paź 10, 2011 6:23 am

Co to jest ASDR? Razz
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Pon Paź 10, 2011 1:39 pm

Coś ze każda nuta ma fade in (atak) i jakiś fade out.
Prześlij. Spróbuję coś z tym robić. W pierwszej tabeli nie będziesz musiał dawać mojego nicka ponieważ to ty jesteś autorem rytmu i nut.
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Pon Paź 10, 2011 2:34 pm

No nie wiem, w końcu to tylko piosenka na mapę. Nie musi być nie wiadomo jak długa, i myślę, że nie trzeba jej jeszcze wydłużać. Widzę, że będziesz świetny w komponowaniu muzyki do poziomów. Very Happy Ale na to jeszcze przyjdzie czas. A co do piosenek na mapki, akurat sam chciałem zrobić Podziemną Łąkę, ale ciągle słucham twojej kompozycji i jest po prostu idealna. Very Happy Jak na piosenkę na mapkę, wystarczy około 15 sekund. I gdybyś jeszcze uciął te pierwsze 15 sekund z tej Podziemnej Łąki, było by perfekcyjnie. A jak teraz wyobrażam sobie tą piosenkę na główną mapę na głównej mapie, wygląda to po prostu świetnie. Very Happy Piosenka jest extra. Powinniśmy się cieszyć, że mamy kogoś, kto umie komponować takie ścieżki dźwiękowe. Smile
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Luigi370 Pon Paź 10, 2011 2:46 pm

Dzięki zle nie chcę wydłużyć twojej. Błagam, widzę potencjał w twojej ale muszę coś z nią zrobić!

I dokończyłem piosenki: bin.smwcentral.net/u/10521/Collab%2B%2528do%2Bnot%2Buse%2521%2529.zip
Luigi370
Luigi370

Liczba postów : 80
Join date : 07/10/2011
Age : 24

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Teo17 Pon Paź 10, 2011 7:20 pm

Skomponowałem ścieżkę dźwiękową do Wulkanów Śmierci. Very Happy Niedługo wrzucę linka jak zrobię SPC. Nareszcie umiem obsługiwać ten FL Studio. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze dodać tę piosenkę do SMW. Razz
Teo17
Teo17
Admin

Liczba postów : 154
Join date : 05/10/2011

https://immgaming.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe Empty Re: Dyskusja na Temat Gry: Ścieżki Dźwiękowe

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach